Haber

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: EYT’yi yakında tamamlıyoruz, hedefimiz yılbaşından önce gündemimizden çıkarmak

Yılın son Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde yapıldı. Toplantıda birçok önemli konu tartışılırken, emekli olacak yaşta olanlar milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor ( Eyt) da tartışıldı.

“YENİ YILA ÖNCE TAMAMLANIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT ile ilgili olarak, “Ülkemizin zenginliğini başta çalışanlar olmak üzere milletimizin her kesimine yansıtmada kararlıyız. Memur ve emekli maaşlarına bu anlayışla zam yapacağız. çalışanlarımızın emeklilikle ilgili beklentileri yılbaşından önce EYT’yi gündemden kaldıracağız.”

İLK AŞAMADA 2 MİLYON KİŞİ FAYDALANACAK

Kamuoyunda ’emeklilik yaşı’ olarak bilinen vatandaşlar arasında ilk sırada 2 milyona yakın kişinin emekli olacağı düşünülüyor. Bakan Alım geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada EYT’nin Aralık ayı sonuna kadar tamamlanacağına işaret etmişti. Bilgin, “Yaş şartı olmasa bugün kaç kişi emekli olabilir diye baktık. Bunların sayısı aydan aya değişiyor. Haziran ayı rakamları 1.5 milyonun biraz üzerindeydi. Yarın bu sayı 1.7 milyon, yoksa ben 1 milyona yakınım.” Aralık sonu gibi tahmin ediyorum. Çıktığı zaman 2 milyona kadar çıkabilir” dedi.

YAŞ SINIRI OLACAK MI?

Yaş sınırıyla ilgili de konuşan Bakan Bilgin, “Şu anda yaş sınırı belirlenmedi. Tabloyu tam olarak belirlemeye çalışıyoruz. Yaş sınırına tüm çalışmalar ortaya çıktıktan ve toplam tablo görüldükten sonra karar verilecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu